Loading...
Szkolenia z zarządzania

Jako menedżer w samorządzie lokalnym, już teraz żonglujesz intensywnym obciążeniem pracą z niekończącym się strumieniem nowych wyzwań. Mając ograniczony czas i zasoby, ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest kolejny stresor: szkolenie z zarządzania pracownikami. Jednak bez niego twój zespół może szybko stać się bardziej zobowiązaniem niż atutem.

Budowanie zaangażowania pracowników poprzez szkolenia

Przy niskim zaangażowaniu pracowników, kluczowe jest zaangażowanie pracowników w ich naukę. Jeśli pracownicy są zaangażowani, chętniej pozostaną w zespole, będą bardziej produktywni i odniosą sukces w pracy. Ale zaangażowania nie da się wymusić; trzeba je zbudować poprzez kulturę zaufania, otwartą komunikację i autonomię pracowników. I tu właśnie przydają się szkolenia dla pracowników.

Dowiedz się, czego oczekują Twoi pracownicy od Twojego programu szkoleniowego

Na początek warto zrozumieć, jakie oczekiwania mają pracownicy, jeśli chodzi o program szkoleniowy. Pomoże to dostosować szkolenie do tych potrzeb i stworzyć program, który będzie bardziej skuteczny w ich zaspokajaniu. Zbadaj kulturę organizacji i jej wartości. Zadaj pytania takie jak: Jakich umiejętności i wiedzy potrzebuje Twój zespół? Jakie są podstawowe wartości? Czy pracownicy czują, że ich potrzeby są zaspokajane?

Rozwijaj talenty dzięki programom szkoleń rotacyjnych

Aby naprawdę rozwijać talenty, musisz wyjść poza nauczanie podstawowych umiejętności i wiedzy. Zamiast tego zbuduj kulturę ciągłego uczenia się, w której pracownicy stale mają możliwość rozwijania swoich umiejętności. Program szkoleń rotacyjnych może pomóc w osiągnięciu tego celu, umożliwiając pracownikom poznanie i zdobycie doświadczenia w różnych działach lub na różnych stanowiskach w samorządzie. Dzięki temu pracownicy mogą rozwijać podstawowe umiejętności i wiedzę, zyskując jednocześnie głębsze, bardziej holistyczne zrozumienie swojej pracy.

Poznaj swoich pracowników: ich mocne i słabe strony oraz motywacje

Aby zbudować silny zespół i zmniejszyć wskaźnik rotacji, będziesz chciał również poznać swoich pracowników: ich mocne, słabe strony i motywacje. Pomoże to w stworzeniu bardziej dopasowanego programu szkoleniowego, który będzie lepiej spełniał potrzeby pracowników i pomoże im odnieść sukces w karierze. Możesz to zrobić tworząc ankietę pracowniczą i zadając pytania takie jak: Jakie są Twoje mocne i słabe strony jako pracownika? Jakie są Twoje krótko i długoterminowe cele zawodowe? Czego potrzebujesz, aby odnieść sukces?

Nie zapomnij świętować sukcesu

Na koniec nie zapominaj o świętowaniu sukcesów swoich pracowników po drodze. Pomoże to wzmocnić znaczenie ciągłego uczenia się, a jednocześnie zbuduje silniejszą kulturę zespołu. Aby uczcić sukces, możesz stworzyć programy rozpoznawania pracowników, wysyłać spersonalizowane prezenty lub organizować uroczyste wydarzenia.

Autor Krzysiek - 25-09-22

Ostatnio na naszym blogu

Czym jest wirtualne biuro i jak może pomóc Twojej firmie? Wskazówki dla Twojego biznesu

Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie dla firm oraz biznesów chcących zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć swoj
Krzysiek 20-12-2022

Szkolenie dotyczące współpracy pracowników samorządowych z organizacjami pozarządowymi

Szkolenia dotyczące współpracy pracowników samorządowych z organizacjami pozarządowymi są ważnym elementem pra
Krzysiek 08-12-2022

Czy warto szkolić urzędników samorządowych?

Urzędnicy samorządowi często czują się przytłoczeni ciągłym zapotrzebowaniem na ich czas i uwagę. Poczta el
Krzysiek 14-09-2022

Jakie są zalety szkoleń biznesowych i dlaczego powinieneś w nie zainwestować?

Wraz ze zmianą tempa rozwoju biznesu, zmienia się również sposób działania firm. Aby zachować konkurencyjno
Krzysiek 20-08-2022

Dlaczego warto inwestować w rozwój kwalifikacji zawodowych?

W miarę jak rynek pracy podnosi się po okresie epidemii koronawirusa, pracodawcy poszukują kandydatów z zaa
Krzysiek 15-08-2022